Mojito oryginalny przepis

Mojito przepis na kubański drink, Mojito czytaj – mochito.

Bardzo ostatnio „tryndy” drink rodem z Kuby, wymyslony przez zbieraczy trzciny cukrowej na tej wyspie. Zimny i orzeźwiający (bo wiadomo tam jest gorąco a szczgólnie jak kto cały dzień napiernicza maczetą trzcine cukrową).
Pierwszy podobno oficjalny przepis na Mojito pochodzi z 1931 roku i został opublikowany w książce „Sloppy Joe’s Bar Manual”. Historia tego drinku tak naprawdę rozpoczeła się w Hawanie w 1940 roku gdzie Angel Martinez najpierw otworzył sklep a potem przerobił go na jedna z najsłynniejszych restauracji na świecie gdzie serwowano Mojito – restauracje La Bodequita del Medio gdzie balowali między innymi Ernest Hemingway czy Brigite Bardot. Akurat Hemingway preferował Daiquiri a nie Mojito ale to szczególik.
Prawdziwe Mojito powinno być zrobione z prawdziwego kubańskiego rumu z dodatkiem prawdziwego brązowego kubańskiego cukru z trzciny cukrowej. Tak się złożyło, że dzięki mojej sklerozie znalazłem starą oryginalną butelke rumu Hawana Club, przeleżała zapomniana 25 lat w piwnicy – normalnie masakra. Przywiozłem sobie ją z jednej z wycieczek turystyczno-przemytniczych, wycieczki takie cieszyły sie dużą popularnością za komuny bo łączyły przyjemne z pożytecznym.
Ale wracamy do Mojito – podaję oryginalny przepis na Mojito a nie jakieś tam podróby serwowane w knajpach dla nuworyszy czy lanserów.

Mojito

Mojito

Przepis na oryginalne Mojito
5.0 from 2 reviews
Print
Składniki
  • Swieże liście mięty – najlepiej pieprzowej bo intensywniejsza
  • sok z limonki
  • 50 ml kubańskiego rumu
  • woda gazowana
  • łyżka brązowego cukru z trzciny cukrowej
Przygotowanie
  1. Na dno szklany wrzucamy listki mięty dodajemy łyżkę cukru i sok z limonki całość „przecieramy”, na to sypiemy kostki lodu z kilkoma listkami mięty do pełna. Następnie wlewamy rum i dopełniamy wodą gazowaną. Należy pamiętać aby woda gazowana stanowiła dopełnienie i nie lać jej za dużo. No i po tych czynnościach nasze Mojito jest gotowe do wciągnięcia …

 

Podziel się na:
  • Print
  • Blip
  • Wykop

Może rzucisz okiem i na te:

Tags: ,